cam-kozalagini-bor

Çam kozalağını bor ile birleştirerek gıda takviyesi geliştirdiler.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Çamlıdere Belediyesi işbirliğinde yürütülen proje kapsamında, çam kozalağı ve bordan elde edilen ürünün, gıda takviyesi olarak kullanılmaya başlanılacağı belirtildi.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Çamlıdere Belediyesi işbirliğinde yürütülen proje kapsamında, çam kozalağı ve bordan elde edilen ürünün, gıda takviyesi olarak kullanılmaya başlanılacağı belirtildi.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mükremin Şahin, AA muhabirine, çam kozalağının insan üzerindeki tedavi edici etkisinden en iyi şekilde faydalanılması için AYBÜ ve Çamlıdere Belediyesi işbirliğinde proje hazırladıklarını söyledi.

Şahin, yaklaşık 4 aylık bir çalışma sonucunda çamlardan ekstreler elde ettiklerini, bu ekstreleri de borla birleştirerek “bor koza” isminde gıda takviyesi ürettiklerini bildirdi.

Ortaya çıkan ürünün sağlığa faydası olduğunu aktaran Şahin, ürünün gıda takviyesi olarak kullanılabileceğini belirtti.

Şahin, geleneksel tıbbın uzman hekimleri ile modern yöntemi birleştirerek ürettikleri ürün için gerekli izinlerin alındığını ve üretime hazır hale geldiğini anlattı.

Çam kozalağını bor ile birleştirerek gıda takviyesi geliştirdiler
Çam kozalağını bor ile birleştirerek gıda takviyesi geliştirdiler
Çam kozalağını bor ile birleştirerek gıda takviyesi geliştirdiler
Çam kozalağını bor ile birleştirerek gıda takviyesi geliştirdiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adres

Güvenevler Mahallesi Cinnah Caddesi Gelibolu Sokak No:3/8 Çankaya - ANK

7/24 Destek Hattı

+90 (312) 503 40 40

[email protected]

Sanal Market Uygulamamız.

Çok Yakında Yayında Olacak.
droctasatis-logomuz

HB GRUP KİMYA TEKNOLOJİ VE  SANAYİİ, Bor uç ürünleri sentezlemek, sentezlenen bileşikler için pilot seviyede üretim tesisleri kurmak, üretim sistemleri için patent almak, alınan patentlere göre üretim yapmak, geliştirilen ürünleri ya da patentleri pazarlamak amacı ile 2014 yılında kurulmuş bir ar-ge şirketidir.

YASAL UYARI

İlgili Yasa ve Reklam Yönetmelik Kurallarına Uyularak Endikasyon ve Hastalık Adı Belirterek Bitkisel Destek Ürünleriyle İlgili Tanıtım Yapılmamaktadır.

Sosyal Medyalar

Ödeme Yöntemleri :

Copyright © 2021 Sis Organik Tarım Ürünleri

Add to cart