Altın Bor Damla

149,90

İçerik: 
Zerdeçal, reyhan, yosun, sarı kantaron ve kenevir özleriyle kolloidal altın ve bor bileşiği içerir.
Kullanım Şekli: 
Yatmadan önce 1 bardak suya 7-10 damla katılarak içilir.
ALKOL İÇERMEZ
Stok kodu: SKU1000 Kategoriler: Etiketler: , , ,

Açıklama

Bor ve Zihinsel Performans

Bor, vücudumuz için gerekli eser minerallerden biridir. Bu eser mineral kalsiyum, magnezyum ve fosfor seviyelerini düzenlemeye yardımcı olur. İnsan metabolizmasında kalsiyum, magnezyum ve fosfor dengesini ayarlayan bor; fosfor dengesini de optimum seviyeye getirerek kasların ve beyin fonksiyonlarının gelişmesine katkı sağlamaktadır. Yapılan çalışmalar bor’un, beyin fonksiyonlarında ve zihinsel performansta etkili olabileceğini göstermektedir. Düzenli bor kullanımı, uzun ve kısa süreli belleği güçlendirir. Aynı zamanda beyin fonksiyonlarını geliştirirken yaşlanmayı geciktirir.

Bor, güçlü bir beyin uyarıcısı olduğu gibi beyindeki elektriksel impulsları da normalleştirir. Bor, beyindeki alfa dalgalarının aktivasyonunu arttırır; teta dalgalarının aktivasyonunu ise azaltır.

Bor Eksikliği

Bor yetersizliği tiroid bezinin aşırı çalışmasına sebep olur ve çok aşırı hormon salgılar. Aşırı tiroid hormonu ise kemiklerdeki kalsiyumun çözülüp kana karışmasına neden olur. Damarların iç yüzeyinde biriken kalsiyum damarların sertleşip kireçlenmesine, kireçlenen damarlar da kalp krizi, beyin kanaması, unutkanlık, alzheimer, cinsel yetersizlik, karaciğer yağlanması, pankreas yağlanması (diyabet), görem zafiyeti ve kulak çınlaması gibi rahatsızlara sebep olur. Sinir hücrelerinde kalsiyum yoğunlaşması neden ile sinir sisteminde iletkenlik problemi doğar ve kişide algılama zafiyeti başlar ve zamanla nöropati ve ms gibi hastalıklar görülür.

Bor ve Florür

Epifiz bezi kireçlenmesi, genellikle burada aşırı miktarda florür birikmesinden kaynaklanır. Özellikle epifiz bezi mıknatıs gibi florür emer. Epifiz (pineal) bezi kalsifikasyonu gerçekleştiğinde, genellikle ciddi sağlık sorunları ortaya çıkar. Epifiz bezi detoksunun vazgeçilmezi olan bor minerali, endokrin bezleri gibi istenmeyen yerlerden kalsiyumu çıkarır ve kemiğe “ait olduğu yere” geri gönderir. Böylece zihinde açılma, dikkat ve reflekslerde artma, bilişsel performans, yoğunlaşma, yeni öğrenilen bilgilerin öğrenilmesi ve korunması, gece rahat uyuma gibi birçok faydası bulunur.

Bor ve Alzheimer

Zaman geçtikçe araştırmacılar, bor’un daha fazla sağlık yararlarını keşfediyorlar. Bor, depresyon, stres, hafıza güçlüğü ve bilişsel bozukluk gibi birçok beyin hastalığının tedavisinde çok önemlidir. Bunlardan birisi de beyin kanserinin iyileştirilmesi tedavisinde etkin olarak kullanılan Bor Nötron Yakalama Terapisi (BNCT)’dir. Ayrıca bor, merkezi sinir hastalıkları yanında yaşlılığa bağlı demans (bunama), alzheimer gibi durumlar için de kullanılmaya başlanmıştır. Bunda son zamanlarda ölen alzheimer hastalarının beyinleri üzerinde yapılan araştırmalarda hastaların beyninde yüksek  oranda alüminyum tespit edilmesinin etkisi büyüktür. Alüminyum bor ile antagonisttir, yani ikisi bir arada  bulunmaz. Günümüzde hemen herşeyde alüminyum kullanıldığından fazla miktardaki alüminyum beyindeki bor’u dışlayarak dışarı atar ve bu da birçok hastalığa neden olur. Tıp dünyasında artık alüminyum’un ciddi zararlı olduğu ve hatta alzheimer hastalığını tetiklediği kabul edilmektedir.

Konsantrasyon

Diğer taraftan kolloidal altın vücudumuzun hücreleri için doğal uyarıcı olarak davranır. Böylece beyindeki sinir hücreleri arasındaki elektrik sinyallerinin iletimi artar ve zihinsel uyanıklığı ve konsantrasyonu artırır. Kolloidal altın’ın, beynin sağlıklı bir şekilde çalışması için konsantrasyon eksikliği ve hafıza kaybı gibi sorunlarla karşılaşanlara faydalı olduğu belirtilmektedir.

Dr. Octa olarak altın suyu ve şifalı bitkilerden “altın-BOR Damla” diye özel bir bor karşımı hazırlanmıştır.

Yasal Uyarı ;

İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır.

Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel / doğal takviye niteliğindedir.

Altın Bor Damla için 4 inceleme

 1. Fatma Cantaş

  Ürün cidden beni rahatlattı artık unutkanlığım da azaldı

  Fatma Cantaş
 2. Münire uzun

  Aktif olarak kullanıyorum sosyal hayatıma bile katkısı oldu teşekkür ederim

  Münire uzun
 3. Yasin

  Konsantırasyonumu arttırdığını söyleyebilirim.

  Yasin
 4. Nurten Güzel

  Nodüllerim için araştırma yaparken dr.octa borlu ürünleri ile karşılaştım. Severek ve güvenerek kullanıyorum. Emeği geçen herkese çok tesekkür ederim.

  Nurten Güzel
İnceleme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir