Orto-Bor Damla

104,99

Kullanım Şekli: 50 ml’lik kalsiyum takviyeli borlu bitkisel karışımdır. 1 bardak suya sabahları 5 damla, yatmadan önce 7 damla katılarak tüketilmesi tavsiye edilir. İlaç kulananların içeriğindeki kalsiyum nedeniyle bazı ilaçlarla etkileşime girebilmesi ihtimaline karşı ilaçlarıyla aynı anda kullanmaması önerilir.

İlgili Yasa ve Reklam Yönetmelik Kurallarına Uyularak Endikasyon ve Hastalık Adı Belirterek Bitkisel Destek Ürünleriyle İlgili Tanıtım Yapılmamaktadır.

Stok kodu: 8IGI10112020131951266 Kategoriler: Etiketler: , , ,

Açıklama

Bor, Kalsiyum ve Kemik Sağlığı

Bor ve insan sağlığı üzerinde yapılan çeşitli çalışmalar bor alımının metabolizmayı, kalsiyum, bakır, magnezyum, azot, glikoz, trigliseridler, reaktif oksijen ve östrojen emilimini ve kan, beyin ve kemik yapısı gibi birçok sistemin fonksiyonunu etkilediğini göstermektedir. Bu nedenle bor; tıbbi alanda özellikle osteoporoz tedavilerinde, kemik gelişiminde, artritte (iltihaplı romatizma tedavisinde) ve menopoz tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bor, kalsiyum, fosfor, vitamin D, magnezyum, molibden, alüminyum gibi çeşitli mikrobesinlerin metabolizmasında regülatör bir rol oynamaktadır. Bor; kemik yoğunluğunu artırırken kalsiyum, magnezyum ve fosfor gibi minerallerin kemiğe bağlanmasını kolaylaştırır, kalsiyum ve magnezyum atılımını önleyerek kemik ve diş sağlığını korur.

Bor – Hormonal Denge

Diğer taraftan bor’un steroid hormon metabolizmasını olumlu yönde etkilediği birçok çalışma ile kanıtlanmıştır. Steroid hormon seviyesinin yükselmesi kalsiyum atılımını azaltmaktadır. Bu durum, tıbbi olarak “osteoporoz” olarak ifade edilen kemik erimesinin önlenmesinde ve tedavisinde oldukça önemlidir.

Kemik Erimesi ve BOR

Kemik erimesi, yaş ilerledikçe gözlenme ihtimali artan bir halk sağlığı sorunudur. Her ne kadar kadınların sorunu gibi algılansa da aslında hem kadın hem de erkeklerin sorunu olduğu aşikârdır. Bu bakımdan ileri yaşlarda erkeklere ve menopoz sonrası kadınlara kalsiyum takviyesi önerilmektedir. Ancak sadece kalsiyum almak doğru değildir.

Kalsiyum vücudunuzdaki en önemli minerallerden biridir. Kasların, sinirlerin ve kalbin doğru çalışması, kan pıhtılaşması ve kemiklerin oluşumu için gereklidir. Kalsiyum minerali en çok dişlerde ve kemiklerde bulunur bu yüzden eksikliği görüldüğünde de en çok dişler ve kemikler etkilenir. Yani, eksikliğinde kemik erimesi neticesinde ufak darbeler sonucu incinmeler haricinde kemiklerde çatlamalar ya da kırılmalar görülebilir. Eklemlerde ve kemiklerde ağrılar görülür ve hareket kabiliyeti kısıtlanabilir. Kas gelişimi ve sağlığı açısından da önemli olan kalsiyum, eksikliği halinde ellerde, kollarda uyuşmalar görülebilir, kasılmalar ve kramplar sık sık yaşanabilir. Bütün bunlarla birlikte kalp sağlığı da bozulabilir, kalp kasılmaları düzensizleşir, çarpıntı görülebilir.

Bor ve Menepoz İlişkisi

Yine kalsiyum eksikliği nedeniyle ruh hali çok çabuk değişebilir. Yorgunluk ve halsizliğin yanı sıra aşırı sinirli, gergin, huysuz, kaygılı ve depresiflik durumlar görülebilir. Regl dönemi öncesi PMS olarak bilinen premenstrüel sendromun çok şiddetli yaşanmasına sebep olabilir. Halbuki regl (âdet) ve menopoz döneminde bor kullanımı östrojen düşüklüğüne bağlı stres ve depresif ruh hali değişiklikleri, ateş basması gibi sorunların en aza inmesini sağlar.

Bor & Tiroid İlişkisi Nelerdir.

Bor’un insan vücuduna en iyi belgelenen etkisi, kalsiyum metabolizmasına veya emilimine olan etkisidir. Bor insan vücudunda hemen her organda bulunmasına rağmen tiroit bezelerinde, sonrada kemik ve dişlerde daha yoğundur. Bor tiroit bezelerini uyararak vücudun kalsiyum, magnezyum ve fosfor metabolizmasını düzenler. Bor yetersizliği tiroit bezesinin aşırı çalışmasına sebep olur ve çok aşırı hormon salgılar. Aşırı tiroid hormon ise kemiklerdeki kalsiyumun çözülüp kana karışmasına neden olur. Bu durum zamanla eklemlerde artroz (eklem deformasyonu), osteoporoz (kemik erimesi), artrit (eklem iltihaplanması) ve diş çürüklerine sebep olur. Bor yetersizliği anlaşılmaz ve uzun süre devam ederse yumuşak dokuda sertleşme, kas krampları ve eklem sertleşmesi gibi rahatsızlıklar ortaya çıkar. Ayrıca damarlarda kireçlenme, hormon bezelerinde sertleşme, böbreklerde taş oluşur.

OrtoBor

Kalsiyum ve bor eksikliğinden kaynaklı bu olumsuzlukların ve yaş ilerledikçe ortaya çıkan ortopedik sorunların önlenmesi ve üstesinden gelinmesi amacıyla bor konusunda Türkiye’nin öncüsü Dr. Octa tarafından geliştirilerek “orto-BOR” diye yeni bir ürün hazırlanmıştır.

Kullanım Alanları:

Ortobor Damla, genel itibariyle kalsiyum ve bor eksikliğinden kaynaklı rahatsızlıklara maruz kalmamak için ya da bu rahatsızlıklardan ötürü tedavi görülüyor ise tedavilere destek amacıyla kullanılabilinir. Ayrıca kemik sağlığı sorunu yaşayanlara, vitamin-D takviyesi alanlara, menopoz dönemindeki ve her yaştaki kadınlara ve sağlıklı yaşama önem veren herkese önerilir.

Yasal Uyarı ;

İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır.

Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel / doğal takviye niteliğindedir.

Orto-Bor Damla için 1 inceleme

  1. Zehra Işıkoğlu

    Bir bayanın koşulsuz kullanması gereken bir ürün ortobor. Uyku düzeni kisinin psikolojisini kesinlikle etkileyen bir durum. Bunu da otoborla sağlamak mümkün.

    Zehra Işıkoğlu
İnceleme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hoşunuza gidebilir…